Midilli Turu

Midillu, Midilli, Yunanistan (0)
Kişi Başı 549
 • Yurtdışı Turlar
 • Araç İçi İkramlar
 • Fotoğraf Molası
 • Şehir Gezisi
 • Turist Rehberi
 • Yeme & İçme

midilli-adasi-5
lesvos2
lesbos3
lesvos

Açıklama

Eşsiz Ege masalını bizimle yaşamak ister misiniz ? Ege’deki komşumuz her zaman mavinin ve yeşilin buluştuğu Midilli Adasını gelin birlikte gezelim!

1.Gün

PETRA-AGİASSOS-MİDİLLİ-MANDAMADOS-MOLİVOS

Geziye başlamadan önce ilk olarak rehberimizle Küçükkuyu Limanı’nda buluşuyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlamak için gümrüğe gidiyoruz. İşlemlerimizi tamamlandıktan sonra gemimize binerek iki saat sürecek huzurlu ve eğlenceli bir yolculuğa başlıyoruz. Yolculuğumuzun başlangıç adresi Petra Limanı oluyor. Gemimiz limana yanaştıktan sonra gümrükte bizim için bekleyen otobüse bekleyip adanın en turistik köylerinden biri olan Agiassos’a doğru yola çıkıyoruz. Geleneksel bir dağ köyü olan Agiassos’u rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. Seramik sanatı ve ahşap oymacılığı konusunda oldukça büyük bir üne sahip bu köyde çeşitli sanatsal eserleri görebilirsiniz. Agiassos’ta son olarak Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret edip kısa bir mola verdikten sonra Midilli şehir merkezine doğru yola koyuluyoruz. Midilli’nin en işlek caddelerini ve Türk hamamını gezdikten sonra öğle yemeğimizi yemek için restoranımıza gidiyoruz. Yemek aramızı tamamladıktan sonra ise yönümüzü kuzeye çevirip Mandamados’a ulaşmak için sahil yolundan seyahatimize devam ediyoruz. Varış noktamıza ulaştıktan sonra Hıristiyanlar, özellikle de Ortodokslar için en önemli kutsal mekanlardan biri sayılan Taksiarhis Manastırı’nı geziyoruz. Kiliseye olan ziyaretimizi tamamladıktan sonra bölgeye ait lezzetlerden lokma ve ballı yoğurtların tadına bakıyoruz. Daha sonra günün son uzun otobüs yolculuğu için aracımıza binip otelimizin yer aldığı Molivos’a doğru yola çıkıyoruz. Otelimizde bir süre dinlendikten sonra rehberimizin belirlediği saatte tekrar bir araya gelip, geleneksel müzikler ve danslarla dolu olan sirtaki gecesine katılıyoruz. İlk gecemizi böyle tamamladıktan sonra istirahat etmek için otellerimize dönüyoruz.

2.Gün

MOLİVOS-PETRA

Gezimizin ikinci gününü Midilli Adası’nın en turistik iki bölgesi olan Petra ve Molivos’ta geçireceğiz. Güne enerjik bir şekilde başlamak için ilk olarak sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Sonrasında ise otelimizden ayrılarak beş kilometre sürecek olan bir yolculuğa başlıyoruz. Yolculuğumuzun ilk durak noktası Petra oluyor. Burada kırk metrelik volkanik kayaların üzerine kurulmuş olan ve yüz on dört basamak merdiven ile ulaşılabilen Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Kilise ziyaretimizi tamamlamamızın ardından kahvelerimizi içip Petra çarşısını geziyoruz ve deniz molası veriyoruz. Verdiğimiz bu moladan sonra Molivos’a doğru yola çıkıyoruz. UNESCO’nun koruma altına aldığı bu göz alıcı köyün sokaklarında dolaşıp öğle yemeğimizi yemek için restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrasındaysa gümrüğe ulaşıp turumuzu tamamlıyoruz.

Kapı Vizesi

Midilli Adasına gidecek olan yolcuların aşağıdaki belgeleri acentemize seyahat edecekleri tarihten en az (5-6 gün) önce getirmeleri gerekmektedir.

*2 adet biometrik fotograf

*1 adet kimlik fotokopisi

*1 adet pasaport fotokopisi

“Vize Başvuru Formu”nu sizler için biz dolduruyoruz.

Vize Ücreti

Vize Ücreti 55€ dur (Tamamı evraklar ile başvuru esnasında, tarafımıza ödenmektedir.)

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkürler…


Fiyata dahil olan hizmetler

 • Küçükkuyu-Midilli Gidiş dönüş bilet
 • 1 gece Oda kahvaltı konaklama
 • 2 gün otobüs gezileri ve transferler
 • Bir akşam taverna eğlencesi
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata dahil olmayan hizmetler

 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
 • Seyahat Süresince alınacak tüm öğle yemekleri ve içecekler
 • Tavernada alınan içecekler
 • Otelde alınan ekstralar, şehir ve liman vergisi, müze ve ören yeri girişleri

Program

 • Midilli 1. Gün
  Buluşma Noktası

  Cumartesi Sabah saat 08.30'da Küçükkuyu'dan hareket edecek feribot için Çanakkale'de toplanma ve hareket.

 • Midilli 1. GünMidilliye Geçiş

  Küçükkuyu'ya varışımızın ardından pasaport kontrollerinden sonra, hareket eden gemimize biniyoruz. 1 saat 50 dakikalık keyifli yolculuktan sonra 10.30 Midilli’ye varıyoruz. Pasaport kontrollerimizden sonra bizi dışarda bekleyen aracımıza bavullarımızı yerleştirip, rehber eşliğinde şehir içi turuna başlıyoruz.

 • Midilli 1. GünAgios Therapulosu

  Merkezdeki gezimize Osmanlı döneminde inşa edilen Yeni Camii Hamamı, Hagia Athanasious Metropolitlik Kilisesi ve renkli Ermou çarşısını rehber eşliğinde gezip, adanın en büyük ve muhteşem kilisesi Agios Therapulosu ziyaret ediyoruz.

 • Midilli 1. GünÖğle Yemeği

  Midilli Kalesi Kuzey tarafında bulunan restoranlarından alacağımız öğlen yemeğinden sonra Ada’nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros‘un memleketi Gera Körfezi‘nden geçip Agiasos‘a geliyoruz.

 • Midilli 1. GünMeryem Ana Kilisesi

  Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü‘nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz.

 • Midilli 1. GünMidillili Halk Ressamı Theofilos

  Ardından bir ağacın kovuğunda yaşayan ünlü ressam Theofilos’un müzesini gezdikten sonra Kalloni Körfezinden geçerek 1 gece konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Petra’daki Otelimize doğru hareket ediyoruz.

 • Midilli 1. GünOtele Yerleşme

  Otelimize girişimizi yapıp yerleşiyor ve akşam yapılacak Yunan Sirtaki gecesi için hazırlanıyoruz.

 • Midilli 1. GünYunan Sirtaki Gecesi

  Belirtilen saatte resepsiyon’da buluşarak Akşam yemeği için Taverna ’ya gidiyor, birbirinden güzel tat ve lezzetli yemeklerimizi yiyerek eğleniyoruz. Bu mistik Yunan gecesinin ardından konaklamamızı gerçekleştirmek için otelimize gidiyoruz.

 • Midilli 2. GünOtelde Kahvaltı

  Pazar Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 10.00’da otelimizden ayrılıyoruz.

 • Midilli 2. GünManastır, Dondurma, Kahve

  Arzu eden misafirlerimiz ile Petra’daki 114 basamaklı Manastırı görüyoruz. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Panagıa Glykofılousa (Tatlı bakan Meryem Ana) kilisesini ziyaret ediyoruz dileyenler çarşı meydanında bulunan kafeteryalarda Dondurma veya Kahve molası verebilir.

 • Midilli 2. GünMolyvos Kalesi

  Petra’dan hemen sonra Molyvos Kalesi’ne hareket. Mimarisi, Tarihi ve romantizmi ile dünyada ün salmış, Osmanlı Cami ve çeşmeleri ve Molyvos kalesinin olduğu yerde zirveye çıkıyoruz. Kalenin bu zirvesinden dar Arnavut kaldırımlı sokakların ve cumbalı evlerin arasından sahile doğru yürüyerek çarşı içerisinden alışveriş yaparak iniyoruz ve sonra küçük balıkçı kasabası ve zamanında kaçakçıların uğrak yeri olan Skala Skaminia doğru hareket ediyoruz.

 • Midilli 2. GünSkala Skaminia

  Burada alacağımız öğlen yemeğinden sonra manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a hareket ediyoruz köyde sadece Ortodoks alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Taksiarhis Manastırını (Başmelek Kilisesi) ziyaret ediyoruz dua, dilek ve adaklarımız sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılıyoruz.

 • Midilli 2. GünBallı Yoğurt, Lokma Molası

  ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası ve sonrasında Mandamados’tan ayrılarak Midilli Merkeze Limana doğru geliyoruz ve pasaport kontrollerinden geçiyoruz.

 • Midilli 2. GünFreeshop ve Dönüş

  Pasaport kontrolü sonrasında Freeshop’ta alışveriş imkanı ve gemimize geçiyoruz 18.00 de hareket ve Küçükkuyu’ya vardıktan sonra Midilli’deki gezimizi burada bitiriyoruz.


error: İçeriğin kopyalanması yasaktır!